Jak prawidłowo suszyć i modelować włosy?

by:

Uroda i Zdrowie

Suszenie włosów to codzienność wielu kobiet. Przyspiesza schnięcie włosów, a modelowanie dodatkowo poprawia ich wygląd. Używanie suszarki postrzegane jest często jako niezdrowe, ale wcale nie musi szkodzić włosom. Wystarczy podejść do niego odpowiedzialnie, przestrzegając kilku podstawowych rad – informują specjaliści z salonu Berendowicz-Kublin.pl.

Suszenie i podsuszanie

Przede wszystkim suszenie włosów powinno odbywać się przy względnie niskiej temperaturze powietrza. Jeżeli strumień z suszarki jest nieprzyjemny dla skóry głowy, to pierwszy znak, by zmniejszyć poziom ciepła. Warto sięgać po urządzenia z kilkustopniową skalą intensywności nadmuchu. Włosy po umyciu dobrze też przygotować do suszenia. Nadmiar wilgoci najlepiej delikatnie odcisnąć ręcznikiem, a następnie lekko podsuszyć włosy suszarką bez żadnej końcówki. Dopiero potem można wetrzeć kosmetyki do układania włosów i utrwalania fryzury – doradzają fryzjerzy używający profesjonalnych produktów ze sklepów fryzjerskich.

Modelowanie z głową

Do modelowania najczęściej wybiera się okrągłe szczotki. Warto postawić na te wykonane z naturalnego włosia oraz dopasowane pod względem wielkości do aktualnej długości włosów. Suszarka powinna mieć nałożą wąską końcówkę, która precyzyjnie skieruje strumień powietrza w konkretne miejsce. Modelowanie włosów opiera się na suszeniu ich od nasady aż po końcówki. Ostatni etap to użycie zimnego powietrza dla utrwalenia efektów.

Comments are closed.