Wpływ kasztanów na energetykę domu

by:

Dom i Wnętrze

Po czym poznać, że nadeszła już jesień? Oczywiście liście zmieniają barwę i lecą z drzew. Ale to nie wszystko. Jest coś jeszcze, co nieodmiennie kojarzy nam się z tą porą roku. Rzecz jasna, chodzi o kasztany, które – zwłaszcza w latach urodzaju – zasypują nasze chodniki czy ścieżki parkowe. Dzieci nie posiadają się z radości, wypychają nimi kieszenie. Konkurują ze sobą o to, kto więcej zbierze tych brązowych owoców. Można z nich później stworzyć ludziki, a nawet całą ich armię.

Jednak nie tylko dzieci doceniają wartość kasztanów. Również i dorośli nieraz się schylą i zbiorą kilka sztuk. Zwłaszcza, że owoce kasztanowców potrafią znacznie polepszyć energetykę naszych domów czy mieszkań.

Pozytywna energia w Twoim domu

Kasztany, zresztą jak wszystkie nasiona, silnie promieniują. Działają pozytywnie na układ krwionośny człowieka, rozszerzając jego naczynia. Podobno niwelują również bóle reumatyczne. Co jednak ciekawe potrafią oczyścić energią, która wypełnia pomieszczenia naszego domu. Zaleca się kłaść je obok urządzeń elektronicznych. Kasztany jako naturalne odpromienniki pochłaniają złą energię emitowaną przez komputery, telewizory, telefony komórkowe i inne tego rodzaju przedmioty.

Jeśli do tej pory towarzyszyły Ci zmęczenie oraz migreny, sen nie zawsze był zdrowy, przynoszący odpoczynek – to właśnie kasztany mogą pomóc Ci z tymi dolegliwościami.

Ładny wystrój wnętrz

Nie zapominajmy i o tym, że kasztany same  w sobie są ładne i cieszą nasze oko. Poza tym zyskują, kiedy wypełnimy nimi przezroczyste naczynia. Niewielkim nakładem pracy otrzymujemy zadowalający efekt. W naszym pokoju zaś zapanuje ciepły, jesienny klimat.

Skonsultuj się ze specjalistą

Należy przy tym wykazać się ostrożnością i pewnym umiarem. Uważa się, że nadmierna liczba kasztanów może zakłócić przepływ energii w Twoim domu czy mieszkaniu. Zatem zamiast poprawić Twoje samopoczucie – ulegnie ono obniżeniu. Czy kasztany pomogą Ci i Twojemu domowi jest sprawą indywidualną. Dobrze w takim wypadku skontaktować się i wezwać ekspertów w dziedzinie energii domów i mieszkań (https://bialylotos.opole.pl/energia-domow-mieszkan/). Oni mają swoje sprawdzone sposoby, dzięki którym przeprowadzą audyt pomieszczeń i przedstawią propozycję korzystnych zmian.

 

Oczywiście jest jeszcze wiele innych sposobów na poprawienie energetyki w swoim domu. Zastosowanie do tego kasztanów jest zaledwie jedną z propozycji.

Comments are closed.