Co powinna zawierać damska kosmetyczka?

by:

Uncategorized

Każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie przez cały dzień. Duży wpływ ma na to oczywiście makijaż. Dobrze zrobiony doskonale maskuje mankamenty i podkreśla atuty kobiecej twarzy. Do tego celu trzeba posiadać przy sobie kilka podstawowych elementów. Co zatem powinna zawierać damska kosmetyczka?

Baza i podkład

Dzięki bazie pod makijaż twarz robi się delikatna i aksamitna, a makijaż o wiele lepiej się rozprowadza. Jest również bardziej trwały.  Poza tym za sprawą bazy zmniejsza się widoczność porów. Bazy mogą być matowe, bezbarwne lub rozświetlające. Matowe są polecane paniom z tłustą cerą. Podkład może mieć formę sztyftu, płynu lub kremu. Nakłada się go wilgotną gąbką w sposób powolny i równomierny. Tylko wówczas osiąga się efekt naturalnego wyglądu. Gąbkę należy po każdym użyciu umyć.

Puder i róż

Puder nakłada się na podkład grubszym pędzlem lub puszkiem. Również i w tym przypadku nie ma się co spieszyć. Dzięki pudrowi twarz wygląda na świeżą. Pozwala też na dokonanie szybkiej korekty kształtu twarzy. Również i róż może mieć zróżnicowaną formę. Ten w kamieniu nakłada się grubym pędzlem, a ten w kremie palcami. Także i przy pomocy pudru można dyskretnie poprawić kształt twarzy np. zmniejszyć nos. Poza tym trzeba mieć przy sobie zawsze tusz do rzęs i błyszczyk lub pomadkę do ust, aby zrobić makijaż  jest miastem, gdzie znajdziecie dużo sklepów z kosmetyczkami.

Comments are closed.