Jak fryzjer cieniuje włosy?

by:

Uncategorized

Podstawą dobrej fryzury jest cięcie włosów. Powinno być tak wykonane, by po umyciu włosy łatwo się układały, by nie widać było żadnych nierówności.

Dla kogo cieniowanie włosów?

Oczywiście dla mężczyzn, ale nie tylko. Fryzury cieniowane to również ulubiony rodzaj wielu kobiet. Polecane jest przede wszystkim osobom o twarzy owalnej i okrągłej, dzięki cieniowaniu twarz optycznie się wydłuży.

Cieniować można każdy rodzaj włosów, choć niektórzy uważają, że nie jest to najlepsze dla włosów cienkich. Zdecydowanie wskazane jest jednak dla włosów ciężkich i kręconych. Dzięki cieniowaniu włosy podnoszą się u nasady głowy, fryzura staje się lekka, wzmacnia się skręt loków.

Cieniowanie powinno być dobierane przez fryzjera indywidualnie, w zależności od rodzaju włosów, ich długości i kształtu twarzy.

Jak fryzjer cieniuje włosy?

Każdy fryzjer ma własną technikę, ale wszyscy stosują się do zasad ogólnych. Przede wszystkim włosy trzeba podzielić na warstwę zewnętrzną i wewnętrzną i każdą z nich spiąć klipsem fryzjerskim.

Cieniowanie rozpoczyna się od warstwy wewnętrznej dzieląc ją na pojedyncze pasma. Im jest ich więcej, tym cieniowanie będzie subtelniejsze a fryzura bardziej naturalna. Przejście pomiędzy poszczególnymi warstwami powinno być łagodne i jednakowe na całej głowie.

Efekt cieniowania włosów osiąga się obcinając je na jednakową długość, ale dzięki temu, że wyrastają z różnych miejsc powstaje efekt cieniowania. Czasami włosy rosną pod różnym kątem, co utrudnia nadanie fryzurze symetrycznego wyglądu. Dobry fachowiec potrafi jednak poradzić sobie z tym problemem.

Czym cieniować włosy?

 

Oczywiście fryzjer dysponuje różnego rodzaju nożyczkami, które ułatwiają mu wykonywanie odpowiednich cięć. Do cieniowania najczęściej używa się:

  • degażówek,
  • nożyczek fryzjerskich,
  • brzytwy.

Degażówki to specjalne nożyczki z ząbkami. Obecnie fryzjerzy używają ich coraz rzadziej, ponieważ powodują niszczenie końcówek włosów i ich rozdwajanie.

Nożyczki fryzjerskie – zwykłe lecz bardzo ostre, cieniowanie przy ich użyciu wymaga dużej wprawy.

Brzytwa – po latach wraca do łaski, ale nie jako przyrząd do golenia lecz właśnie cieniowania.

Comments are closed.