Co zwiedzić w Warszawie

by:

Uncategorized

Warszawa, największe z polskich miast, jest zarazem jednym z najpiękniejszych. Ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu znajdą tu zarówno miłośnicy sztuki, pasjonaci historii, jak i zwolennicy aktywnego spędzania czasu. To miasto, które trzeba zobaczyć, ale i miejsce, w którym można się świetnie bawić. Co zwiedzić w Warszawie?

Atrakcje Warszawy

Obowiązkowym punktem programu zwiedzania stolicy jest Zamek Królewski. Warto zarezerwować sobie na to więcej czasu, zaopatrzyć się w audioprzewodnik i dokładnie poznać historię zamku. To miejsce szczególnie ciekawe dla miłośników historii i sztuki. Warte odwiedzenia jest także Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Niesamowita atmosfera tego miejsca, przepiękny ogród i niesamowite pokazy świetlne sprawiają, że to dobre miejsce również dla tych, którzy niekoniecznie przepadają za historią. Pięknym miejscem na spacer i odpoczynek są także Łazienki Królewskie. Można znaleźć tu spokój, piękno i sztukę. Każdy odwiedzający stolicę powinien poświęcić trochę czasu na spacer po Starówce. Można tu obejrzeć przepiękne zabytki architektury i poczuć magię tego radosnego miasta.

Ci, którzy lubią muzea, będą mieli co robić w Warszawie. Na szczególną uwagę, prócz historycznych zabytków stolicy, zasługuje Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Katyńskie, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Więzienia Pawiak czy Muzeum Życia w PRL. Piękne zdjęcia starej Warszawy, której dziś niestety nie możemy oglądać, można obejrzeć w Photoplastikonie. Ciekawą propozycją jest także Muzeum Neonów.

Miłośnikom spędzania czasu szczególnie przypadną do gustu rozrywki takie jak rejs po Wiśle, kajaki, plaża nad Wisłą czy warszawskie zoo. Warto wybrać się na wycieczkę Super Segway, wypożyczyć skuter, odwiedzić park linowy czy warszawskie pole golfowe.

Comments are closed.